Překlenovací úvěr

Překlenovací úvěr: Když potřebujete peníze

Založili jste si stavební spoření kvůli výhodnému úvěru, který si v jeho rámci budete moci poskytnout? Potřebujete však peníze hned? Využijte možnosti překlenovacího úvěru, který stavební spoření rovněž nabízí. Pojďme si tento produkt přiblížit.

Co je to překlenovací úvěr

Překlenovací úvěr je pojem, který se pojí se stavebním spoření. Díky stavebnímu spoření si nejen šetříte peníze, ale také můžete díky němu požádat o výhodně úvěr ze stavebního spoření. Abyste dostali tento úvěr, musíte splňovat určité podmínky. Mezi ně patří minimální dvouletá fáze spoření. Další podmínky si spořitelny určují individuálně.

Pokud nesplníte některou z podmínek a nedostanete řádný úvěr ze stavebního spoření, můžete požádat o překlenovací úvěr.

S překlenovacím úvěrem se můžeme setkat i v jiných případech než u stavebního spoření. Ovšem u tohoto produktu se s ním setkáváme nejčastěji.
Každá spořitelna má jiné podmínky pro udělení překlenovacího úvěru. Většinou musíte vložit na účet stavebního spoření určitou částku a také musíte prokázat dostatečné příjmy a obstarat požadované zajištění úvěru.

Překlenovací úvěry jsou poměrně drahé. Také u něj nesplácíte žádnou jistinu. Úroky se tedy postupem času nezmenšují (jak to bývá u řádného úvěru). Překlenovací úvěr splatíte až přidělením klasického úvěru ze stavebního spoření.

Výhody na nevýhody překlenovacího úvěru

Hlavní výhodou překlenovacího úvěru je, že vám pomůže překlenout období, než budete mít nárok na klasický úvěr ze stavebního spoření. Nemusíte tak dlouho čekat na úvěr. Můžete si ho vzít hned. Na rozdíl od klasického úvěru však nemáte na překlenovací úvěr právo ze zákona, takže je pouze na dané stavební spořitelně, zda vám ho poskytne či nikoliv.

Nevýhodou překlenovacího úvěru je větší úroková sazba a úvěr musíte použít účelově. Od určité částky musíte také ručit nemovitostí.

Poskytovatelé překlenovacího úvěru

Překlenovací úvěr si můžete vzít téměř u všech stavebních spořitelen na trhu. Nabízí vám ho: Raiffeisen stavební spořitelna a.s., Stavební spořitelna České spořitelny, a.s., Českomoravská stavební spořitelna, a.s., Wüstenrot – stavební spořitelna a.s. a Modrá pyramida stavební spořitelna, a.s.

sponzorované odkazy