Neriskujte a půjčujte si bezpečně - poradíme vám jak

Lidé, kteří mají možnost získat úvěr od banky to mají jednodušší – kromě výhodnějších podmínek a nižších úroků mají jistotu, že banka je nepodvede a ať si vyberou kteroukoli, nemusejí se obávat žádného neseriózního jednání. U nebankovních půjček je ale výběr složitější – jednak je jich nepřeberné množství, ale problém je také v tom, že spousta inzerovaných půjček je podvod – zájemci žádné peníze nedostanou a člověk, nebo firma, jež danou nabídku inzerovala pouze inkasuje peníze, ale zpátky už je nevrátí. Jak se tomuto nebezpečí vyhnout?

Bezpečných půjček je spousta – stačí si jen správně vybrat

Nebankovních úvěrů, které jsou naprosto bezpečné a nejsou v nich žádné skryté finty nebo nástrahy je skutečně mnoho, důležité ale je, vybrat si tu správnou. Poskytovatelé svoje úvěry inzerují na mnoha různých místech a v různé podobě - i to je jedním z mnoha signálů, zda jde o seriózní nabídku. Dobrým znamením je např. reklama na danou půjčku v televizi, případně v jiných médiích, velkou roli hrají webové stránky (každý slušný poskytovatel půjčky musí mít alespoň jednoduchý web se základními informacemi), kontaktní informace (pokud např. někdo nabízí půjčky přes inzerát, kde je pouze jeho telefon nebo soukromý mail, je to podezřelé) a samozřejmě také různé recenze a reference na internetu.

Srovnání půjček vám ušetří peníze i čas

Možností, jak si vybrat tu nejvýhodnější půjčku je více, můžete například postupně procházet jednu stránku po druhé a podle toho si udělat obrázek o tom, kdo má lepší podmínky. To je ale poměrně zdlouhavý a nepraktický postup. Nejrychlejší, nejpohodlnější a zároveň i nejbezpečnější způsob, jak si vybrat úvěr, je použít některý z nezávislých webů, zaměřený na srovnání půjček. Takových stránek existuje hned několik, jejich velkou výhodou je, že obsahují pouze důkladně prověřené poskytovatele, u kterých se není čeho bát. Navíc jsou v nich zahrnuty, všechny oblíbené nebankovní úvěry, jako např. půjčky ihned, SMS půjčky, půjčky bez registru, půjčky bez prokazování příjmů, hotovostní půjčky atd.

Tipy na prověřené a bezpečné půjčky

Bezpečných půjček je spousta, ne všechny jsou ale výhodné. Pokud vám stačí jen menší částka, tak jedním z nejlepších úvěrů, které můžeme doporučit, je půjčka CreditAir. Ta má dvě zásadní výhody – jednak ji napoprvé máte úplně zadarmo (a to až do výše 6 000 Kč) a navíc je její doba splatnosti rekordních 75 dní (oproti běžným 30 dnům u většiny ostatních podobných nebankovních úvěrů). Půjčena částka se zde nesplácí najednou, ale na dvě splátky.

Kromě CreditAir lze doporučit i řadu dalších rychlých nebankovních půjček – z těch, které se dají napoprvé získat zdarma, můžeme jmenovat např. Zaplo.cz, Via SMS, BB půjčku nebo Ferratum Bank. Z ostatních pak určitě vyčnívá Japonská půjčka, která má jednoznačně nejnižší poplatky ze všech nebankovních poskytovatelů.

Které půjčky jsou naopak nebezpečné a měli byste se jich vyvarovat?

Závěrem ještě několik rad, na jaké druhy půjček raději nereagujte, pokud nechcete přijít o peníze:

  • půjčky, kde se musí nejdříve telefonovat (hrozí, že vás přepojí na drahou placenou linku)
  • nabídky úvěrů, kde po vás budou chtít poplatek předem
  • jednoduché inzeráty v novinách, na nástěnkách, na plakátovacích plochách apod.
  • úvěry od soukromých osob nebo od lidí, co je inzerují v internetových diskusích
sponzorované odkazy