Nebankovní půjčky

Nebankovní půjčky: Řešení téměř pro každého

Půjčky jsou dnes velmi oblíbené. Lidé si je berou za účelem splácení různých dluhů, ale také v případě, že si chtějí dopřát pěkné Vánoce nebo pohodovou dovolenou, na kterou jim nezbyly peníze.

O nebankovních půjčkách

Na finančním trhu máme k dispozici bankovní a nebankovní půjčky. Zatímco bankovní půjčky mají svou tradice, k nebankovním má ještě mnoho lidí nedůvěru. Stále více lidí je však volí, takže se důvěra v nich postupně zvětšuje.

Nebankovní půjčky si totiž může vzít téměř každý a pojí se s mnoha výhodami, které vám banky nemohou poskytnout. Oceníte především rychlost a pohodlnost těchto půjček.

Rozmanitost nebankovních půjček

Nebankovních půjček je na trhu celá řada. Jmenujme si alespoň některé:

  • nebankovní půjčky bez registru: Nenahlíží se do registru dlužníků, takže si je může vzít i člověk, který by u banky půjčku nedostal
  • půjčka ihned: Její předností je rychlost. Peníze budete mít už v den, kdy o ně požádáte.
  • půjčky na OP: Nepojí se s žádnými formalitami. Je potřeba pouze doklad totožnosti.
  • půjčky na mateřské dovolené, půjčky v nezaměstnanosti: Nemusíte prokazovat příjmy. Mnohé banky by vám za těchto okolností nepůjčily.
  • půjčky na ruku: Peníze dostanete v hotovosti. Nemusíte tak zkoumat, kdy vám dorazí na účet.

Výhody a nevýhody nebankovních půjček

Hlavními výhodami nebankovních půjček je velmi rychlé vyřízení. Nebankovní půjčky jsou také pohodné. Můžete si je zřídit prostřednictvím online formuláře či telefonu. Nemusíte tak nikam chodit.

Z dalších oblíbených výhod si jmenujme: minimální množství formalit, nenahlíží se do registru dlužníka, většinou jsou bez ručitele, jsou neúčelové (lze je použít na cokoliv), neověřuje se bonita klienta atd.

Nevýhodami nebankovních půjček je vyšší úrok než u bankovních půjček a musíte také pečlivěji vybírat poskytovatele nebankovní půjčky.

Výběr poskytovatele

Rozhodli jste se vzít si nebankovní půjčku? Věnujte náležitou pozornost výběru nebankovního subjektu. Na trhu je mnoho poskytovatelů nebankovních půjček. Jejich serióznost je však různá. Některé společnosti vám půjčku vyřídí, ale za velmi nevýhodných podmínek, které nejsou na první pohled zřejmé. Jiné si od vás vezmou jen vstupní poplatek a pak už se vám neozvou.

A jak tomu předejít? Volte společnost podle referencí přátel či takové, které jsou na trhu delší dobu a mají u nás vybudovanou svou tradici.

sponzorované odkazy