Konsolidace půjček

Splácíte více půjček najednou? Možná i vám se stálo, že se půjčky vyšplhaly na vysoké měsíční splátky. Přemýšlíte, jak je minimalizovat? Vhodným řešením může být konsolidace půjček.

Co je to konsolidace půjček

Konsolidace půjček spočívá ve sloučení několika stávajících úvěru v jeden jediný. Budete tak splácet jen jeden úvěr, který je nižší než součet stávajících úvěrů. Jde o moderní řešení, které vám pomůže udržet finanční stabilitu vaší rodiny v případě, že máte několik půjček, které se vám těžko splácejí. Kromě spotřebitelských úvěrů lze konsolidovat i úvěry z kreditních a splátkových karet a také kontokorenty. Rozsah úvěru vhodných ke konsolidaci se liší dle banky.

Zajištěné konsolidace půjček

Pokud vlastníte nemovitost, máte možnost využít zajištěné konsolidace. Tuto možnost oceníte v případě, že chcete konsolidovat částky kolem milionu korun. Se zajištěnou konsolidací získáte nižší úrokovou sazbu. Banka totiž má větší garanci splacení úvěru. Se zástavou nemovitosti můžete žádat i refinancování úvěru či požádat navíc o hypotéku.

Kam se obrátit pro konsolidaci půjček

Konsolidaci půjček zajišťují na našem trhu různé banky a další finanční subjekty. Rozsah produktů, které můžete konsolidovat, se u jednotlivých bank liší. Banky si také kladou různé podmínky.

Mezi hlavní podmínky k umožnění konsolidace půjček jsou bezproblémové splácení svých závazků. Pokud vám bude uznaná možnost konsolidace, samotný proces už není složitý. Stačí předložit občanský průkaz a jeden další doklad totožnosti (pas, rodný list či řidičský průkaz). Dále je ještě třeba smluvní dokumentace k úvěrům určeným ke konsolidaci a potvrzení o výši vašeho příjmu.

Výhody konsolidace půjček

Máte-li více půjček, většinou se vyplatí konsolidace půjček. Nevyplatí se jen těm lidem, kteří mají zvýhodněné parametry u stávajících půjček. Nejenže budete díky konsolidaci platit měsíčně méně, ale také se vám splátky zjednoduší a zpřehlední. Nepřihodí se vám tak, že na nějakou půjčku zapomenete.

Ušetříte také na transakčních nákladech za vedení více úvěrů, příznivější je i úroková sazba. Můžete si také zvolit datum, ke kterému chcete své měsíční splátky platit. Nestane se vám tak, že byste dostávali výplatu 15. v měsíci a splátku jste museli platit již 10.

sponzorované odkazy