Jak získat výhodnou hypotéku

Vybrat si dobře správnou hypotéku není tak lehké, jak se zdá. Na trhu s hypotékami je velké množství bank, od kterých můžete získat výhodnou (ale od některých také nevýhodnou) hypotéku. Díky této velké konkurenci banky nabízejí stále nové a čím dál výhodnější hypotéky a mnohem více se snaží nalákat lidi, aby si zařídily hypotéku právě u nich, proto pořádají stále více marketingových akcí a reklam.

Tento obrovský zájem o hypotéky už nastartoval rok 2010, od této doby se trh s hypotékami stále více rozšiřuje a rozrůstá. Aby banky získaly co nejvíce klientů, tak se předhánějí v nabízení hypoték, které mají náklady hypoték pro banky daleko nižší a přesto garantují běžné sazby. Tuto okolnost bohužel neví spousta klientů, kteří si hypotéku chtějí zařídit, tito lidé totiž netuší, že pokud je delší garance sazeb, tak je to mnohem dražší.

Podle průzkumu trhu se zjistilo, že tyto sazby budou postupně narůstat, což v praxi znamená, že klienti, kteří se zřídili hypotéky s těmito sazbami, zaplatí po uplynutí několika měsíců nebo let mnohem více peněz. Je to způsobené tím, že banky po určitém čase zvýší splátky u hypotéky až o několik desítek procent. Naproti tomu některé banky nabízejí hypotéky s nízkými úrokovými sazbami.

Kvůli narůstající konkurenci a stále větší potřebě získat co nejvíce klientů banky přicházejí pořád s něčím novým, některé už začaly nabízet, že vám sjednají hypotéku naprosto bez jakýchkoliv poplatků nebo vám udělají znalecký odhad, který vám vypracují také bez poplatků. Zdálo by se, že takovéto banky jsou naprosto ideální pro zřízení hypoteční smlouvy, ale všechno má své klady i zápory. Tyto banky si většinou toto zřízení nebo vypracování hypotéky bez poplatků podmiňují dalšími záležitostmi. Opravdu vám sjednají hypotéku nebo zařídí vypracování znaleckého odhadu zadarmo, ale často je zatím skrytá nějaká podmínka, třeba že si u nich musíte založit běžný účet nebo si musíte sjednat pojištění právě u této banky.

Při výběru hypotéky si musíte dát opravdu velký pozor, pokud si chcete zařídit co nejvýhodnější hypotéku, pokud se tak opravdu stane, tak můžete každý měsíc ušetřit i několik tisíc měsíčně.

Pokud se moc v hypotečním trhu neorientujete, tak je nejlepší si nejprve zjistit co nejvíce informací. Nejlepší variantou je zajít si do několika bank, kde vám spočítají hypotéku a všechno co k ní náleží. Tyto varianty po té stačí porovnat a můžete vybrat tu nejvýhodnější hypotéku nebo tu, která vám nejvíce vyhovuje.

Pokud ale patříte mezi klienty, kterým bankovnictví a tyto podobné oblasti vůbec nic neříkají a ani v bance si nevíte rady, tak je pro vás nejlepším řešením si zajít za hypotečním makléřem nebo finančním poradcem, který vám určitě velice rád poradí. Tito poradci vám spočítají hypotéku i se všemi náležitostmi, které k nim patří. Ale i v této oblasti si musíte dávat velký pozor, je totiž hodně poradců, kteří si chtějí vydělat na provizích, takže musíte vybrat toho, který se vám nejvíce vyplatí.

Je opravdu spousta poradců, podle průzkumu trhu je v České republice takřka 10x více finančních poradců, než kolik je jich potřeba na pokrytí všech obyvatel v celém státu. Asi nejhorší řešení při výběru hypoteční smlouvy je radit se s nějakým neinformovaným člověkem, který o tom nic neví. Při vybírání hypoteční smlouvy je opravdu nejlepší se poradit s profesionály, kteří se touto oblastí zabývají, kteří vědí, o co jde, a kteří mají prozkoumaný už celý trh a proto dokáží vybrat pro vás to nejlepší finanční řešení.

Pokud neumíte vybrat správnou banku a nechcete ani finančního poradce, tak si můžete zajít do Hypocentra Modré, což je největší společnost v České republice, která se zabývá hypotečními službami a poradenstvím. Tady vám určitě rádi poradí a velice rádi vás seznámí se všemi informacemi a zodpoví vám všechny vaše dotazy, tato firma jen za rok 2009 zřídila úvěry takřka za 2,5 miliardy korun.

Trh s hypotékami je opravdu obrovský a to řešení, které často vypadá nejlíp, může být právě to nejhorší. Hypoteční smlouva je opravdu náročná finanční činnost, při které byste se měli poradit a pracovat s profesionály, kteří vám vytvoří hypoteční smlouvu přesně podle vašich představ. Kvůli velké konkurenci si při výběru hypotéky dejte opravdu velký pozor, abyste vybrali tu nejvýhodnější a nejlepší.

sponzorované odkazy